Середа, 14.04.2021, 02:14

Вітаю Вас Гість | RSS

Дякую, що зайшли на сайт!
Лікарі не радять давати гриби дітям
Їстівні гриби небезпечні для життя дітей так само, як і отруйні

Кожен грибник вважає, що він ніколи не помиляється, але не кожен знає, що дітям смертельно небезпечний будь-який, навіть їстівний гриб. Ніхто і ніколи не запропонує дитині в їжу отруйного гриба, а от їстівні дають багато батьків, не підозрюючи, що дуже ризикують при цьому.
Після хороших дощів на Полтавщині з’явилися гриби. Білий гриб, маслюк, все це можна легко знайти на прилавках міських ринків. Після посухи, яка була восени 2011 року, багато любителів грибів нарешті можуть відвести душу. Але не варто забувати, що грибна пора щороку забирає десятки життів дітей і дорослих.
Чому їстівні гриби шкідливі для огранізму?
Будь-які гриби, їстівні чи умовно їстівні, навіть для дорослих можуть бути небезпечними.  Немає ніякого вікового обмеження щодо вживання грибів. Часто буває, що здоров’я семирічної дитини краще, ніж у 12-13 річної, яка встигла зіпсувати його у школі чи ще десь. А вживання грибів аж ніяк його не покращать. Гриб — це важкий для харчотравлення продукт, а ферментативна можливість організму може просто не впоратися з ним.
 М’ясо перетравлюється у шлунку близько 4 годин, а гриби — до кількох діб.
Види отруєння грибами
Виділяють 5 видів отруєння грибами.
Отруєння грибами гастроентеротропної дії, які викликають розлад шлунку, діарею чи блювоту. При цьому грибна отрута вражає слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Від споживання грибів до появи симптомів отруєння проходить 2-4 години.
За отруєння грибами з нейротоксичною дією перші клінічні ознаки з’являються дуже швидко — від 20 хвилин до 1 години від моменту вживання. Симптоми отруєння залежать від того, яка токсична речовина переважає в їх складі. Якщо переважає вміст мускарину — буде нападоподібний біль у животі, нудота, блювота, пронос. Домішки мікоатропіну та речовин з подібною до нього дією проявляються холінолітичним синдромом. У цих хворих відмічається порушення свідомості, марення, галюцинації, ймовірне виникнення судом.
До отруєнь грибами третьої групи належать отруєння блідою поганкою. Найгірше при цьому те, що симптоми отруєння блідою поганкою можуть проявитися в середньому через 1–3 доби. Клінічні прояви розпочинаються зі швидким наростанням симптомів ураження травного тракту: дискомфорт у животі, нудота, блювання та профузний пронос з домішками слизу і крові. Токсини при потраплянні в організм починають циркулювати разом з кров’ю. Отрута при цьому спричиняє значне руйнування майже всіх органів і тканин, головним чином кишечника, нирок, печінки, надниркових залоз.
Змішані отруєння — це отруєння грибами, які містять не грибні яди, а накопичену з навколишнього середовищи отруту. Так як гриби на 90% складаються з води, вони можуть накопичувати в собі важкі метали вихлопних газів, викидів промисловості, пестициди, які знаодяться в ґрунті. Їх вживання може не так явно позначитися на дорослих, але печінка дитини з ними не справляється.
Вважається не як отруєння, а як важка для шлунку їжа, що може зірвати харчотрвлення. Аби його відновити гастроентерологам іноді необхідні місяці.
Переварити таку їжу, як гриби, здатний лише абсолютно здоровий організм з відмінним травленням — точно не дитячий. Ось чому так важливо зовсім виключити гриби з харчування дітей та дорослих з вадами травлення. Далеко не всі отруйні грибні токсини, що накопичуються в їстівних грибах, усуваються виварюванням, відмочуванням, сушінням і консервацією.
Отрута, яка може бути навіть у хороших грибах, викликає порушення діяльності нервової системи, розлад серцевих скорочень, зміни функцій дихання і травлення, цироз печінки.
Вченими також були спростовані бідь-які народні способи визначити отруйність чи їстівність грибів. Використання цибулі, часнику, срібних предметів не можуть визначити токсичність грибів. Тільки спеціалізовані лабораторії можуть провести дослідження грибів на наявність токсичних речовин. Крім цього, збирання грибів в лісосмугах, біля автошляхів теж може закінчиться небажаними наслідками.

За матеріалами http://www.poltava.pl.ua

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРИБНИКІВ
Симптоми грибного отруєння різні:
1. Характерні ознаки отруєння - нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла - з'являються через 30-60 хвилин після вживання неякісних страв зі сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків. Такі отруєння здебільшого не призводять до летальності, однак можуть мати серйозні наслідки для системи травлення, тому легковажити не можна.
2. Симптоми отруєння - галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності - з'являються через пів-дві години після вживання червоних мухоморів, волоконниць, отруйні речовини яких вражають нервову систему. Людина захлинатиметься від нападів сміху і потерпатиме від галюцинацій. Може навіть знепритомніти. Якщо постраждалому не надати медичну допомогу у перші години, то врятувати його життя складно.
3. Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів білого і смердючого, сморжів і деяких інших грибів. Підступність їх у тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до 3-ох діб) може не викликати жодних симптомів. Ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забуде, що їх їла. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг - все це виникає, коли отруйні речовини досягнуть мозку.

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННІ ГРИБАМИ
 1. Викличте "Швидку медичну допомогу".
 2. Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; нажміть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
 3. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
 4. З'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, (це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику), займатися будь-якими іншими видами самолікування.