Слово «школа» походить від грецького слова «сколе», що означає «дозвілля». Таких шкіл, які ми звикли бачити зараз, в Стародавній Греції не було. Філософи та їх учні збирались у вільний час разом і сперечалися з різних питань.
У 1565 р. з’явився перший буквар для навчання дітей,
виданий першодрукарем Іваном Федоровим.
1 вересня йдуть в школу діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. 1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – в серпні.
У Японії навчальний рік триває з 1 квітня по 1 березня. Діти відпочивають всього один місяць. Один місяць відпочивають також в Індонезії (у січні) та в Індії (у квітні). У Норвегії та Мозамбіку канікули тривають 2 місяці. У Аргентині, Еквадорі, Панамі, Сіднеї учні відпочивають аж 4 місяці.
У Бразилії до школи віддають не тільки дітей, але й …гусей. У спеціальній школі понад 1000 ґелґотунів учаться захищати своїх господарів і охороняти господарство. Тож, потрапивши до цієї країни, можна побачити поважного сеньйора з гусаком на повідку. Гусак захистить його не гірше вівчарки чи добермана: і засичить страшно, і дзьобом ущипне боляче, і крилами зіб’є нападника з ніг.
Декілька учнів середньої школи міста Терлінгуа, що у Техасі, їздили дуже далеко, аби чомусь навчитись. У світі їхній шлях до школи – найдовший. Він становить 222 кілометри. Щоденно вони проводили в автобусі більше чотирьох годин. Деяких учнів потім везли ще 25-30 кілометрів від зупинки автобуса додому.
У різних країнах існують різні системи оцінки знань учнів. Якщо в Росії, Угорщині і Югославії 5 – найвища оцінка, а 1 – найнижча, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлять оцінки від 1 до 10. У Франції в ліцеях введена 20-бальна шкала оцінювання.
У Сіднеї відкрита перша в світі школа англійської
мови для папуг та інших птахів, що говорять. Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші
За Конституцією України всі діти йдуть 1 вересня до школи, щоб отримати знання і отримати повноцінну середню освіту.
Всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш там набуть,
Не станеш у житті ніколи,
Тим, ким в дитинстві мрієш буть.
За матеріалами: ifacts.com.ua